Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter.

Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

Jarosław koncentruje się na strategiach opartych na taśmie i wolumenie. Prowadzi fanpage “DeltaOne”, na którym publikuje swoje analizy instrumentów finansowych opartych o ww. strategie za pomocą oprogramowań NinjaTrader, Metatrader i QuantMap.

Wprowadzenie do orderflow i niuanse tradingu na platformie NInjatrader8

W 2019 roku doszło do swego rodzaju rewolucji na rynku, CME wprowadziło mikro kontrakty na indeksy amerykańskie. Tym samym handel na futures stał się dostępny dla niemal każdego.

– To świetna alternatywa dla CFD i zarazem do poznania mechaniki rynku od zaplecza – uważa Jarosław Szeląg.

Wykład będzie podzielony na dwie części. Pierwsza to wprowadzenie do analizy przepływu zleceń i wolumenu. Omówione zostaną podstawowe zagadnienia dotyczące orderflow i poruszania się po platformie Ninjatrader 8, a także zostanie przedstawione znaczenie podstawowych terminów, z którymi początkujący traderzy często mają problemy.

– Każdy moment na rynku niesie ze sobą zarówno mnogość okazji inwestycyjnych, ale także związane z tym pewne niebezpieczeństwo. Inwestowanie i trading wymagają nie tylko dużej wiedzy, ale i odpowiednich narzędzi do realizacji transakcji w tych dynamicznych momentach. W drugiej praktycznej części pokażę mój zmodyfikowany sposób handlu intraday w oparciu o 3 lata badań w projekcie DeltaOne oraz przykłady manipulacji rynku przez algorytmy – dodał.

Czego dowiesz się z prezentacji:

Jak czytać wykresy oderflow i dlaczego widać więcej niż na zwykłych świecach?

Śledzenie kupujących i sprzedających przy użyciu footprint

Jak orderflow pomaga w lepszej egzekucji?

Zalety i wady platformy NT8