Założyciel bloga i podcastu systemtrader.pl skupiającego się na propagowaniu wiedzy o rozsądnym inwestowaniu, w którym decyzje dyktowane są przez dane, liczby i weryfikowalne wyniki. Twórca oprogramowania System Trader wspomagającego tworzenie i stosowanie strategii inwestycyjnych.

Od 2007 roku interesuje się rynkami kapitałowymi. Przeszedł w tym czasie długą drogę poszukiwania własnego miejsca na rynku oraz określenia własnych preferencji i oczekiwań. Popełnił masę błędów, przeżywał wiele frustracji.

– Nadal się uczę, ale wydaje mi się, że dotarłem do punktu w którym wiem co i jak chcę robić – podkreślił.

Inwestuje na wielu rynkach. Na warszawskiej GPW oszczędza na emeryturę w ramach rachunków IKE i IKZE. Dysponuje również rachunkiem derywatów, chociaż bardzo rzadko z niego korzysta. Lokuje swoje pieniądze również za granicą, głównie z wykorzystaniem akcji, ETF i (coraz mniej) kontraktów terminowych. To tam buduje przede wszystkim swój kapitał.

– Na co dzień jestem freelancerem działającym w sektorze IT – dodał.

System Trader – Inwestowanie według Planu

Momentum to najszerzej opisywana i powszechnie akceptowana anomalia rynkowa, tak przez środowiska akademickie jak i przez praktyków inwestowania. Technicznie w prosty sposób może być zastosowana na dowolnym rynku, na przykład akcjach, obligacjach, towarach czy kryptowalutach.

Paradoks tej anomalii polega na tym, że choć bardzo łatwo ją zidentyfikować to jednak ciągle się pojawia i wciąż umożliwia budowanie zyskownych strategii inwestycyjnych.

Dlaczego tak się dzieje?

Jak wykorzystać ją w praktyce przy pomocy prostych algorytmów?

Co musiałoby się wydarzyć, aby takie strategie przestały działać?

Jak momentum radziło sobie za ostatnie kilkadziesiąt lat?

O tym wszystkim w materiale wypełnionym po brzegi twardymi danymi i faktami w bardzo praktycznej formule, umożliwiającej proste przejście od teorii do realnego działania.