Emini Trader to osoba znana przede wszystkim z handlu na kontraktach futures. Posiada kilkuletnie doświadczenie w tradingu na tych instrumentach, zarówno na własny rachunek, jak i za pośrednictwem firm prop tradingowych.

Posiada tytuł Doradcy Inwestycyjnego, co pozawala mu spojrzeć na rynek z szerszej perspektywy, dzięki znajomości mechanizmów, które stoją za poszczególnymi instrumentami. Jest on również założycielem bloga eminitrader.pl, na którym dzieli się swoją bogatą wiedzą oraz doświadczeniem. Aktualnie pracuje nad stworzeniem nowego trading roomu w Warszawie.

Aby lepiej poznać naszego prelegenta, warto zapoznać się z niezwykle wartościowymi treściami, które publikuje na swoim blogu eminitrader.pl, a także przeanalizować jego podejście do rynku oglądając filmy na platformie YouTube pod nazwą Emini Trader.

Śladami wolumenu

Kapitał, a co za tym idzie wolumen, jest jedną z najistotniejszych zmiennych w handlu na rynkach. Bez znaczenia jest tutaj fakt, czy tradujemy intraday’owo, gramy pozycji swing, czy inwestujemy w dłużej perspektywie. Zawsze to kapitał i jego przepływ będzie odgrywał kluczową rolę. Bez odpowiedniego nakładu sił (wolumenu) nie jest możliwy ruch ceny w danym kierunku.

W trakcie prezentacji Emini Trader skupi się na przepływie kapitału od strony pojedynczej sesji – stricte intraday’owo. Z jakich narzędzi warto korzystać? Jak je poprawnie wykorzystywać? Czym jest arkusz zleceń i taśma? Między innymi na te pytania udzieli odpowiedzi w swojej prezentacji.

Czym jest arkusz zleceń i jak poprawnie z niego korzystać? Czy naprawdę trzeba śledzić wszystkie zmieniające się w nim dane?

Czym jest footprint i jakie jest jego praktyczne zastosowanie?

Wsparcia i opory z perspektywy wolumenowej

„Ukryte poziomy” wyznaczona w oparciu o pozycjonowanie się graczy na rynku

Omówienie przykładowych strategii

– Mam nadzieję, że po mojej prezentacji będziecie w stanie spojrzeć na handel z nieco innej perspektywy, odchodząc od strategii bazujących na tym, że „coś się przecięło” – podkreślił Emini Trader.