Finansistka i przedsiębiorca, analityk rynków surowcowych w Domu Maklerskim BOŚ, wydawca i redaktor naczelna magazynu o inwestowaniu TREND. Autorka książki „Świat surowców” – pierwszego w Polsce kompleksowego podręcznika dotyczącego inwestowania na rynkach towarowych. Ekspert rynków finansowych w mediach, a także wykładowca i szkoleniowiec w zakresie inwestowania na rynkach surowcowych. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Rachunkowość ze specjalizacją bankowość inwestycyjna. Pasjonatka podróży i miłośniczka sportów wodnych.

– W surowcach ujęło mnie to, że jest to rynek, który jest blisko nas (tankowanie samochodu, bawełniane ubrania, poranna filiżanka kawy, itd.), a jednocześnie jest to rynek ogromnych pieniędzy i dużych wpływów politycznych. Zdobywając wiedzę o rynkach surowców, tak naprawdę dowiadujemy się bardzo wiele o rzeczywistości, która nas otacza – powiedziała Dorota Sierakowska.

– Inwestuję na rynkach akcji, walut oraz oczywiście surowców. Ze względu na moją specjalizację, pozwalam sobie na eksperymenty z różnymi typami instrumentów finansowych – czasem testuję także te mniej płynne. Mam również relatywnie duży udział towarów w portfelu, ale wynika to z faktu, że na co dzień śledzę ten rynek i uznałam, że mogę pozwolić sobie na podwyższone ryzyko z tym związane – dodała.

2020 rok był na rynkach surowcowych niezwykle emocjonujący. Czy podobna zmienność powtórzy się w 2021 roku? Jakie będą najbliższe miesiące na rynkach surowcowych?

Podczas prezentacji Dorota Sierakowska poruszy tematy, które nękają wielu inwestorów:

Przegląd sytuacji fundamentalnej na rynkach kluczowych surowców, najpopularniejszych wśród globalnych inwestorów: ropy naftowej, miedzi oraz złota. Na ile fundamenty tych rynków mają przełożenie na ceny surowców?

Jakie trendy mają miejsce na rynkach ropy naftowej, miedzi oraz złota w długo- i krótkoterminowej perspektywie? Ekspert zaprezentuje także najbardziej prawdopodobne scenariusze na kolejne miesiące na tych rynkach oraz przedstawi główne czynniki ryzyka.

Głównym tematem prezentacji będzie miedź. Dlaczego określana jest mianem “Dr. Copper” i czy pozostanie papierkiem lakmusowym sytuacji w globalnej gospodarce? (zwłaszcza w kontekście nieprzewidywalności związanej z pandemią).